Jestem Mamą

Zaczarowany świat Pucia wg Marty Galewskiej – Kustry

Dzisiaj zapraszam was do magicznego świata Pucia, bohatera książki dla dzieci, który aktualnie zawładnął moim Synem 🙂 szczerze mówiąc nie wierzyłam w fenomen tej książeczki, o której słyszałam. Długo zwlekałam z jej kupnem. Teraz wiem, że za długo i niepotrzebnie.
Książka zabiera rodziców i dzieci do świata chłopca o imieniu Pucio oraz jego najbliższych. Na kolejnych stronach przedstawiana są różne sytuacje i zdarzenia, opatrzone naprawdę uroczymi obrazkami wraz z krótkim tekstem, który odzwierciedla dźwięki wydawane przez bohaterów, zwierzęta i inne przedmioty w książce.
Dźwiękonaśladowcze zabawy na tyle spodobały się Młodemu, że odkąd tylko książeczka do nas trafiła nie ma dnia, żebyśmy nie śledzili przygód Pucia, a ja żebym nie wydawała kolejnych, śmiesznych dźwięków, które tak cieszą Księciunia. Nawet Małżonek się wkręcił, a to już naprawdę świadczy o fenomenie tej pozycji. Synek z zainteresowaniem i uśmiechem na buzi odwraca kolejne strony książeczki, pokazując paluszkiem na bohaterów i przedmioty, a potem tymże paluchem pokazuje na mnie i każe wydawać dźwięki. Nie powiem, jest wesoło 😉
Młody jest na tyle cwany, że kiedy pytam go czy pooglądamy książeczkę, podchodzi do półki i wspinając się na nią pokazuje Pucia. Przygody małego chłopca i jego rodziny potrafią na jakiś czas zająć Juniora i odetchnąć od bieganiny po domu oraz rozwalania klocków. Po Pucia sięgamy zwłaszcza późnym popołudniem, przed kąpielą i całym wieczornym rytuałem.
Na rynku jest wiele pozycji dla dzieci. Mniej lub bardziej popularnych i trafnych. Na naszym przykładzie, mogę szczerze polecić przygody Pucia. Oprócz pierwszej części „Pucio uczy się mówić”, jest jeszcze druga część „Pucio mówi pierwsze słowa”, której zapewne nie omieszkam kupić 🙂 zachęcam was do zakupu książeczki. Będzie to świetna pozycja dla waszych dzieci lub prezent. Naszą zamówiłam tutaj. Cena korzystniejsza niż w stacjonarnych księgarniach. Myślę, że warto od najmłodszych lat uczyć dzieci dobrych nawyków, a za taki uważam szacunek i miłość do książek. A jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani, to mam nadzieję, że zdjęcia poniżej przekonają was do zakupu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *