Jestem Mamą

Zaczarowany świat Pucia wg Marty Galewskiej – Kustry

Dzisiaj zapraszam was do magicznego świata Pucia, bohatera książki dla dzieci, który aktualnie zawładnął moim Synem 🙂 szczerze mówiąc nie wierzyłam w fenomen tej książeczki, o której słyszałam. Długo zwlekałam z jej kupnem. Teraz wiem, że za długo i niepotrzebnie.
Książka zabiera rodziców i dzieci do świata chłopca o imieniu Pucio oraz jego najbliższych. Na kolejnych stronach przedstawiana są różne sytuacje i zdarzenia, opatrzone naprawdę uroczymi obrazkami wraz z krótkim tekstem, który odzwierciedla dźwięki wydawane przez bohaterów, zwierzęta i inne przedmioty w książce.
Dźwiękonaśladowcze zabawy na tyle spodobały się Młodemu, że odkąd tylko książeczka do nas trafiła nie ma dnia, żebyśmy nie śledzili przygód Pucia, a ja żebym nie wydawała kolejnych, śmiesznych dźwięków, które tak cieszą Księciunia. Nawet Małżonek się wkręcił, a to już naprawdę świadczy o fenomenie tej pozycji. Synek z zainteresowaniem i uśmiechem na buzi odwraca kolejne strony książeczki, pokazując paluszkiem na bohaterów i przedmioty, a potem tymże paluchem pokazuje na mnie i każe wydawać dźwięki. Nie powiem, jest wesoło 😉
Młody jest na tyle cwany, że kiedy pytam go czy pooglądamy książeczkę, podchodzi do półki i wspinając się na nią pokazuje Pucia. Przygody małego chłopca i jego rodziny potrafią na jakiś czas zająć Juniora i odetchnąć od bieganiny po domu oraz rozwalania klocków. Po Pucia sięgamy zwłaszcza późnym popołudniem, przed kąpielą i całym wieczornym rytuałem.
Na rynku jest wiele pozycji dla dzieci. Mniej lub bardziej popularnych i trafnych. Na naszym przykładzie, mogę szczerze polecić przygody Pucia. Oprócz pierwszej części „Pucio uczy się mówić”, jest jeszcze druga część „Pucio mówi pierwsze słowa”, której zapewne nie omieszkam kupić 🙂 zachęcam was do zakupu książeczki. Będzie to świetna pozycja dla waszych dzieci lub prezent. Naszą zamówiłam tutaj. Cena korzystniejsza niż w stacjonarnych księgarniach. Myślę, że warto od najmłodszych lat uczyć dzieci dobrych nawyków, a za taki uważam szacunek i miłość do książek. A jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani, to mam nadzieję, że zdjęcia poniżej przekonają was do zakupu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *